BİRLİKTE GÜVENDEYİZ!

Sloganıyla tüm çalışanlar, alt işveren ve müteahhit firmalar, ziyaretçi ve tedarikçiler, stajyer öğrenciler Bursa Çimento Fabrikası A.Ş. iş güvenliği kurallarını eksiksiz uygular. Tüm kuralların temelinin eğitim olduğu kabul edilir. Bu anlayışla her takvim yılında planlanan periyodik eğitimler çalışanların iş güvenliği kültürünü geliştirmeyi ve belirlenmiş yazılı kuralların daha etkin anlaşılmasını hedefler.

Aylık İSG Kurulu, Alt işveren firma temsilcileri ve lider çalışanlarla ayrı ayrı yapılan aylık periyottaki toplantılar tüm taraflar arasında iletişimi kuvvetlendirerek, aynı anlayışla iş güvenliğinin Bursa Çimento Fabrikası ‘nda kusursuz işlemesini sağlamaktadır.

İş sağlığı ve güvenliği mevzuatına %100 uyum sağlayan şirketimiz, iş sağlığı ve güvenliği konusundaki hedefini “SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜ VE İYİ UYGULAMALARI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİREN, SÜREKLİLİĞİ OLAN FİRMASI OLMAK” olarak belirlemiştir.

Çalışan görüşüne ve fikirlerine çok önem verilen firmamızda, tüm kişisel koruyucu donanımların ve yeni uygulamaların denemeleri önce çalışanlarımız ile birlikte yapılır ve uygulamaya geçirilir.

Fabrikamız sahasında çalışma yapacak olan tüm alt işveren ve müteahhit firmaların Bursa Çimento İSG standardında faaliyet göstermesi beklenir. Bursamızda İSG kültürünün oluşması için fabrikamız gereken bütün kuralları oluşturmuş ve ilgili tarafların bu kurallara uyması için sürekli iletişim halindedir.

Fabrikamızda staj yapan gözbebeğimiz öğrencilerin ve değerli ziyaretçilerimizin güvenliği bizim için her şeyden önemli olduğu için fabrikamıza girişleri sırasında ihtiyaçları olan tüm bilgilendirme kendilerine anlaşılır bir şekilde yapılmaktadır.

ÇEİS üyesi olan ve İSG Komite çalışmalarına katılan şirketimiz sadece fabrikamızda değil, tüm çimento fabrikalarında İSG kültürünün gelişmesi için ÇEİS öncülüğünde yapılan etkinliklere %100 destek vererek sektörün gelişmesini desteklemektedir.

İş güvenliği yaklaşımımızı geliştirmemiz için ziyaretiniz veya çalışmanız sonrasındaki izlenimlerinizi önemsemekteyiz. Bu kapsamda sistemimizin geliştirilmesi için yaptığınız geri bildirimlerinizi özenle değerlendireceğimizi bilmenizi isteriz.

Öneri ve görüşleriniz için iletişim bilgilerimiz: isg@bursacimento.com.tr

 

ALTIN KURALLAR ZİYARETÇİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ
BİLGİ FORMU
ACİL DURUM
TOPLANMA BÖLGELERİ